Białołęka – dzielnica dla młodych

Warszawa, najprężniej rozwijające się polskie miasto, w którym o pracę łatwo, pensje są wysokie, a ośrodków kulturalnych, sklepów, klubów, wystaw i teatrów jest czasami ponad miarę, podzielona jest na wiele mniejszych i większych dzielnic. Jedna z najszybciej rozrastających się dzielnic to Białołęka. “Sypialnia” Warszawy z olbrzymią ekspozycją terenów zielonych, lubiana jest przede wszystkim przez ludzi młodych i rodziny z dziećmi.

Nie bez przyczyny szybko się rozrasta

Od 1994r. Białołęka jest samodzielną gminą, w której powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe z lokalami w cenach dostępnych dla młodych ludzi. Jeśli ktoś liczy się z pieniędzmi, szuka mieszkania Białołęka z możliwością dopłaty z państwowego programu, albo może wydać więcej, ale potrzebuje większego metrażu kieruje się właśnie na Białołękę. Ci, którzy już tutaj mieszkanie kupili i nie zdecydowali się na tańsze mieszkanie na rynku wtórnym, ale właśnie nowe na Białołęce, tłumaczą, że woleli mieszkać wygodnie, bezpiecznie, na ogrodzonym osiedlu, na którym dziecko może bezpiecznie się bawić, czy jeździć na rowerze. Młodzi ludzie doceniają też nowoczesne budownictwo z windami, podziemnymi parkingami i zaplanowane tak, by zmieściło się także dużo zieleni, place zabaw czy deptaki.

Bez auta dasz radę

Białołęka to też dzielnica dobrze skomunikowana, ale wciąż rozwijająca się w kierunku polepszenia dojazdu do centrum miasta. Przez dzielnicę przebiega też linia kolejowa i łatwo z niej dojechać na Lotnisko Chopina czy dojechać do dworca Warszawa Zachodnia.

Z myślą o rodzinie – obecnej i przyszłej

Powstające między ulicami Modlińską a Dionizosa osiedle od początku pomyślane jest jako miejsce dla młodych osób. Młodych, czyli pracujących singli, ale także rodzin z dziećmi, które przede wszystkim szukają niskich cen w połączeniu z wysokim komfortem i bezpieczeństwem. Dobrze rozplanowane tanie mieszkania Warszawa, w których łatwo ustawić meble, słoneczne i pozwalające na zapewnienie każdemu lokatorowi osobistej, intymnej przestrzeni to wymóg olbrzymiej większości rodzin.

Czas poza mieszkaniem

Liczy się również to, co poza mieszkaniem. Tutaj do atutów Triton Winnica należą dobrze zaplanowane parkingi, uwzględniające wygodne przechodzenie z auta do mieszkania, ale też przestrzeń rekreacyjna. Place zabaw dla dzieci i mini boisko zapewnią bezpieczeństwo uczestnikom codziennych zabaw na świeżym powietrzu. Niedaleko osiedla powstaje też duża galeria handlowa – kolejne miejsce, w którym można spędzać popołudnia i weekendy i przy okazji zrobić zakupy dla całej rodziny. A ponieważ w niedługim czasie w pobliżu osiedla powstanie linia szybkiego tramwaju, także dojazd do centrum i innych dzielnic Warszawy stanie się jeszcze łatwiejszy i bardziej komfortowy. Warto także dodać, że Białołęka to jedna z najbardziej zielonych dzielnic, przez którą też przebiega ważna ścieżka rowerowa.