Jakie rodzaje bram garażowych możemy znaleźć dziś na rynku?

Brama do garażu – element, którego używamy kilka do kilkudziesięciu razy w ciągu jednego dnia. W zależności od poziomu intensywności podróżowania samochodem i sposobu życia przez nas praktykowanego, może okazać się to taka czynność, którą mamy na stałe zakodowaną w swoim harmonogramie. Mamy taki sposób podziału, który oparto na niesamowicie prostym rozgraniczeniu między dwie różne kategorie.

Konstrukcja uchylna
Najbardziej powszechnie występujący rodzaj bramy, w całym – jednym elemencie. Poruszanie możliwe będzie dzięki specjalnego typu rolkom. Bardzo prosto otwiera się taką bramę, w miarę podnoszenia, wysunięta zostaje prostopadle do góry, pod precyzyjnie dopasowanym kątem.

Bramy segmentowe
Drugim typem proponowanym na rynku, są bramy mające segmentową konstrukcję. W tym rodzaju bram, połączone panele tworzą z siebie harmonijkę. Panele te, zostały wypełnione pianką poliuretanową. Ma ona doskonałe możliwości termoizolacyjne. Na dodatek, jest także świetnym izolatorem dźwięków.

Wybór bramy, nieistotne w jakim wariancie, ma pewną cechę wspólną. W obu tych przypadkach, możliwe jest zupełnie bezproblemowe wykorzystanie systemów automatycznych do bram, co swobodnie umożliwia zdalne otwieranie, bez wymogu każdorazowego wysiadania.