Jakiego rodzaju rynny należy wybierać?

Przy budowie domu nie wolno zapominać o dopasowywaniu odpowiednich rynien. Ten przy pierwszym osądzie niezbyt istotny element ma zdecydowanie ogromny wpływ na stan pokrycia dachowego jak również samą trwałość a także kwestie odnośnie bezpieczeństwa. Należy na dodatek pamiętać, że wszelkie tego rodzaju instalacje mają nam służyć przez szereg długich lat, stąd muszą działać w bardzo sprawny sposób.

Polichlorek winylu czyli o rynnach zrobionych z PCV
Tak, znany materiał do wyrobu okien, wykorzystuje się też w produkowaniu rynien. Na wysoką popularność rynien z PCV w sposób bezpośredni wpływają dwie kwestie: naprawdę wysoka dostępność (można kupić je praktycznie w każdym hipermarkecie budowlanym) oraz cena, która jest bardzo korzystna. Rynny te poza tym mają różne inne zalety, nie ma problemów ze zmywaniem ich, a do tego nie będą wcale wymagać konserwacji. Z minusów tego rozwiązania należy wymienić przede wszystkim niski stopień odporności na temperaturę. Szacuje się, że rynna z polichlorku winylu powinna służyć około 50 lat.

A może rynny metalowe?
Ich żywotność ocenia się nawet na 120 lat, są więc bardzo trwałe, ale i droższe. Ich długa przydatność do użytkowania jest związana między innymi z tym, że zostają pokryte farbą bądź polimerem, chroniącym przed czynnikami atmosferycznymi. Wybierając rynny skoncentrować się na tym, czy będziemy mieli możliwość połączyć je między sobą za pomocą lutowania. Ma to naprawdę wyjątkowe znaczenie, gdy mówimy o dosyć długich, mających nietypową strukturę dachach.