Keramzyt – czym jest i co przemawia za tym, że naprawdę warto jest go wykorzystywać?

Keramzyt jest lekkiego typu kruszywem powstającym w następstwie wypalenia gliny ilastej. Profesjonalna produkcja betonu oraz pustaków do ścian oraz stropów – to najważniejsze aspekty jego zastosowania. Poza tym, w doskonałym stopniu sprawdza się przy działaniach z zakresu izolacji, a także branży inżynieryjnej oraz na różnego rodzaju budowlach przemysłowych.

Co trzeba wiedzieć?
Dom, który wybudowano z keramzytu ma ogromny wachlarz przydatnych parametrów. Jedną z tych najistotniejszych będzie bardzo fachowa izolacja cieplna, która sprawia, że doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie panuje bardzo zmienny klimat. Poza tym, dzięki wykorzystaniu tego konkretnego materiału, łatwo będzie o odporność zabudowy na działania chemiczne lub gwałtowne zmiany w zakresie wartości temperatur. Powstrzymywanie grzybów oraz utrudnianie gryzoniom szkodzącego ingerowania w zabudowę – kolejne plusy w zestawieniu. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż jest on substancją niepalną. Osoby z nastawieniem na ekologię, podkreślają też pełne bezpieczeństwo zastosowania keramzytu dla środowiska naturalnego.

Plusy budowania domów z użyciem keramzytu
Materiał ma niską nasiąkliwość, co będzie powstrzymywało wilgoć, w bardzo silnym stopniu. Spore znaczenie ma przy tym wszystkim fakt, iż konstrukcje stawiane z keramzytu są stosunkowo lekkie. Mocno skraca to czas trwania budowy. Oszczędności środków w kontekście kosztów, też będą przemawiały za tym, że ta inwestycja ma sens.