Kupujemy mieszkanie w Krakowie. Poradnik inwestora

Zakup nieruchomości z myślą o inwestowaniu oszczędności jest poważną decyzją. Kiedy jednak dowiemy się, jakimi zasadami warto się kierować, kupując mieszkanie na wynajem, możemy uniknąć wielu błędów. Wybór mieszkania w Krakowie może być trafioną inwestycją, która szybko zyska na wartości i zabezpieczy przyszłość całej rodziny.

 

Gdzie kupić mieszkanie w Krakowie?

Kupno mieszkania w Krakowie wydaje się idealną inwestycją, ponieważ to miasto turystyczne i studenckie, dlatego nawet wynajem krótkotrwały może przynieść zyski. Jednak najpewniejsze pieniądze pochodzą zawsze z wynajmu na czas dłuższy, a na ten decydują się najczęściej rodziny lub osoby młode, które w Krakowie pracują, chcą zostać na zawsze i tutaj wychowywać swoje przyszłe dzieci. Wybór osiedla, na którym kupimy mieszkanie pod wynajem, powinien być też podyktowany upodobaniami konkretnej grupy docelowej. Jeśli liczymy na to, że wśród chętnych na wynajęcie mieszkania będą rodziny z dziećmi, osoby młode, pracujące, w pobliżu osiedla powinny być przychodnie, przedszkola i szkoły, nie może zabraknąć terenów zielonych, ale też cała dzielnica musi być świetnie skomunikowana z resztą miasta. W Krakowie wskazać można Prądnik Czerwony. To dzielnica, z której łatwo dotrzeć do uczelni, gdzie nie brakuje centrów handlowych i bazy edukacyjnej. Na miejscu są także jedne z najpopularniejszych atrakcji miasta: Multikino i Park Wodny. Mieszkanie na Prądniku Czerwonym będzie cieszyło się powodzeniem także ze względu na umiejscowienie centrum biurowego, w którym pracują osoby z wszechstronnym wykształceniem, doświadczeniem i na różnorodnych stanowiskach.

Mieszkania w Prądniku Czerwonym

Z atrakcyjności Prądnika Czerwonego zdają sobie sprawę nie tylko osoby, które już na nim mieszkają oraz przyjezdni szukający lokum, ale także deweloperzy, którzy właśnie tutaj zdecydowali się zainwestować ogromne środki w budowę nowoczesnych osiedli. Super Krak, lider na rynku krakowskiego budownictwa, stworzył osiedle, które wyróżnia się architekturą i szerokim wyborem mieszkań o wysokim standardzie oraz zróżnicowanej powierzchni. Obecnie w sprzedaży są lokale z trzeciego etapu inwestycji o nazwie Apartamenty Kaskada https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. Przy obecnych cenach i wręcz pewnych zyskach ze sprzedaży mieszkań, to znakomity moment na zakup mieszkania na wynajem w Krakowie. Atrakcyjna, przyjazna mieszkańcom dzielnica gwarantuje duże zainteresowanie rodzin, które nie chcą lub nie mogą kupić własnego lokum, ale chętnie będą je wynajmować przez dłuższy czas.