Obowiązkowe wyposażenie łazienki – umywalka

Umywalka jest w łazience urządzeniem równie ważnym, jak prysznic czy wanna albo toaleta. Bez niej nie możemy swobodnie umyć rąk czy zębów, ale umywalka powinna być nie tylko praktyczna, ale także ładna, tak by chętnie korzystali z niej domownicy i goście.

Jak wybrać idealną umywalkę?

Umywalki dostępne w sklepie z urządzeniami łazienkowymi https://tanialazienka.com dostępne są w wielu wariantach. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się, która umywalka będzie idealna nie tylko, gdy chodzi o wygląd czy rozmiar, ale także sposób jej mocowania. Wiele umywalek mocuje się do ściany, ale w sklepie znajdziemy także umywalki mocowane tradycyjnie, czyli na postumencie lub dekoracyjnej nodze, mocowane na szafce łazienkowej w postaci miski nablatowej lub wpuszczanej w blat, a także umywalki wiszące, mocowane do ściany.

Umywalki są różne także pod względem materiału, z jakich zostały wykonane. Można więc zdecydować się na szkło hartowane, marmur, umywalkę z kompozytów, nierdzewnej stali czy drewna, jednak najbardziej popularnym tworzywem jest biała ceramika. Szukając umywalki w sklepie internetowym https://tanialazienka.com/umywalki.html, właśnie takie możemy obejrzeć pod wieloma postaciami. Ceramika bowiem jest trwała, łatwo ją wyczyścić, a urządzenia z niej wykonane są przepiękne i uniwersalne.

Jakie wymiary mają umywalki?

Umywalki mają także różne wielkości. Najczęściej spotykane modele mają szerokość od 40 do 70 cm i głębokość 40-55 cm. O wielkości umywalki powinniśmy decydować, kierując się wymiarami pomieszczenia, a także osobistymi potrzebami. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się umywalki podwójne, idealne do dużych wnętrz, z których korzystają dwie osoby jednocześnie.