Okrągły stolik kawowy – dodatek do każdego salonu

W żadnym salonie, czy to w mieszkaniu, czy w domu, nie może zabraknąć wygodnej kanapy lub foteli, regału na książki i stolika, przy którym można napić się kawy i na który można odłożyć gazetę. Chociaż meble wypoczynkowe wydają się najważniejsze, to jednak stolik jest elementem niezbędnym, a jego design wpływa na wygląd całego wnętrza.

Wymiary stolika do salonu

Oferta stolików kawowych okrągłych, prostokątnych czy kwadratowych jest olbrzymia, jednak równie szeroka jest propozycja ich wymiarów. Trzeba pamiętać, że stolik powinien pasować do mebli wypoczynkowych. Musi być ustawiony około 45 cm od nich i zapewniać wygodne siedzenie oraz odkładanie rzeczy na blat. Przyjęło się, że długość blatu powinna odpowiadać połowie długości sofy, przy której stół stoi.

Kształt stolika

Kwadratowy czy prostokątny stolik dobrze sprawdzi się w dużym salonie. Jednak większość naszych rodaków ma mieszkania niewielkie, dlatego wybiera też nieduże meble. Okrągły stolik kawowy świetnie wpisze się w małą przestrzeń, zwłaszcza gdy sąsiaduje z okrągłą pufą czy workiem sako. Okrągłe stoliki kawowe cieszą się dużym powodzenie także ze względu na ich ciekawy wygląd. Niezwykle modne obecnie są modele z podwyższonym rantem, ustawione na trzech lub czterech nogach oraz te, które estetycznie łączą drewno z metalem. W pomieszczeniach z wyrazistym, ciekawym wizualnie dywanem świetnie sprawdzi się stolik ze szklanym blatem, który da wrażenie przejrzystości i nie przesłoni pięknej podłogi.