Rzetelne porównanie domów wykonanych w drewnie i murowanych: co może się okazać dla nas bardziej opłacalne?


Gdy budujemy dom raczej zwykle stawiamy na dom murowany. Jednakże od jakiegoś czasu z rosnącą częstotliwością możemy zauważyć, iż ludzie będą się skłaniać ku budynkom zrobionym z drewna. W związku z tym powstaje pytanie, który wariant będzie bardziej korzystny, na który będzie lepiej się zdecydować?

Plusy i minusy zabudowy w obu rodzajach
Wśród mnóstwa plusów domów wykonanych z cięższych materiałów jest niewątpliwie ich powszechność, przez co bez trudu będziemy mogli odszukać dla siebie bardzo ciekawy wariant. Zdecydowanie mniej sensownie wygląda to w odniesieniu do domów wykonach w drewnie.O wiele bardziej dostępne są również same materiały budowlane, te odpowiednie do zbudowania domu z cegły możemy bez trudu odszukać w każdym markecie z częściami z kategorii budowlanej. Z kolei drewno do budowy domu nie jest towarem tak powszechnym, co bez cienia wątpliwości będzie stanowić minus takiego rozwiązania.

Do zalet domów drewnianych z pewnością zalicza się ekspresowy czas ich budowy. Poza fundamentami nie istnieje potrzeba mokrych robót, więc można je stawiać o każdej porze roku. Również transport materiałów nie będzie za sobą pociągać tak sporych problemów. Dodatkowo składowanie ich nie stanowi zagrożenia dla terenu wokół domu. Z wad rozwiązania drewnianego zaznaczyć należy jeszcze jeszcze potencjalną trudność ze znalezieniem wyspecjalizowanej budowlanej załogi. Minusem domów z drewna jest też niewielka akumulacyjność ciepła. Oznacza to, że nagrzewają się szybo, ale temperatura nie jest w stanie długo się w nich utrzymać bez ogrzewania.