Szwajcarskie dźwigi – zwrotne i niezastąpione na budowie

Duże przedsięwzięcie budowlane, remont na wysokościach, rozbudowa – takie zadania wymagają wyposażenia pracowników w maszyny jakimi są dźwigi i żurawie. Jednak nie każda firma musi mieć dźwig na własny użytek. Czasami wystarczy go wynająć.

Firma Sołtys – wynajem maszyn budowlanych

Opolska firma Sołtys ma dwudziestoletnie doświadczenie w wynajmowaniu dźwigów. Zarówno gdy chodzi o sam pojazd, jak i pojazd z operatorem. Przedsiębiorstwo działa przez cały rok i 24 godziny na dobę, zapewniając klientom najwyższą jakość usług oraz szeroki wybór maszyn, urządzeń i pojazdów służących na budowach. Wszystkie maszyny są sprawne, regularnie poddawane są okresowym przeglądom i naprawom, a do ich obsługi dopuszczani są tylko ci pracownicy, którzy mogą pochwalić się olbrzymim doświadczeniem oraz ponadprzeciętnymi umiejętnościami.

Historia producenta żurawi

W parku maszynowym firmy Sołtys znajdują się między innymi żurawie LIEBHERR. LIEBHERR to duże, znane już na całym świecie przedsiębiorstwo, które powstało w Szwajcarii już 1949. Dzisiaj firma jest jednym z największych na świecie producentów maszyn budowlanych. Firma zresztą wyprodukowała największy samochód świata, czyli wywrotkę używaną w górnictwie. Poza ciężkim sprzętem produkuje też jednak chłodziarki, także te używane w domach, współpracuje też z firmą Airbus. Wciąż jednak słynie z produkcji żurawi.

Zalety żurawia samojezdnego

Żurawie samojezdne tej firmy cenione są na całym świecie z powodu niezawodności. Żuraw taki oferuje mobilność – dzięki systemowi jezdnemu i zwrotności ma różnorodne zastosowanie, często zbliżone do żurawia wieżowego. Dodatkowo żurawie te wyróżniają się nowoczesnym podwoziem samochodowym i można je stosować także na placach budowy, na których nie ma dużo miejsca. Nawet ograniczona przestrzeń nie jest przeszkodą dla żurawia samojezdnego z kompletnym wyposażeniem: balastem, wieżą teleskopową, wysięgnikiem i podnoszoną kabiną.

Tekst powstał przy współpracy FUSUB Sołtys, firmy, która świadczy usługi na wynajem dźwigów w Opolu.