Zapanuj nad bałaganem w łazience

Łazienki w polskich domach i mieszkaniach nie należą do dużych, tym bardziej ważne jest zachowanie w nich porządku. Kiedy z jednego pomieszczenia do kąpieli korzysta cała rodzina, postawmy odpowiednie jej wyposażenie, które sprawi, że kosmetyki, ręczniki i ubrania będą zawsze trafiały na swoje miejsce, a wnętrze będzie uporządkowane i przyjazne.

Kosz na brudne pranie

Ubrań nie pierze się codzienne, ale brudne ubrania trzeba gdzieś składować. Najlepiej sprawdzają się pojemniki, które można ustawić w rogu łazienki. Torby na pranie wykonane są z tkaniny, dlatego zmieszczą się nawet w niewielkim pomieszczeniu. Są też dobrze wentylowane, więc ubrania czekające na pranie nie nabierają nieprzyjemnego zapachu. W domu, w którym jest więcej niż 2 lub 3 osoby można zastosować torby na pranie idealne do jego sortowania, w których ubrania jasne będą oddzielone od ciemnych i kolorowych.

Odkładanie ubrań

Nie każde ubranie trzeba od razu wrzucać do prania. Czasami wystarczy odwiesić je do szafy, uważając, by się nie pogniotły. W tym celu zawsze warto mieć nie tylko w szafie, ale także łazience, wieszaki na ubrania. Wieszak na ubrania pozwala na zawieszenie bluzki, spódnicy, sukienki oraz spodni, tak, by na tkaninie nie powstały zagięcia i nierówności. Następnego dnia wystarczy takie ubranie założyć i można iść do pracy.

Proste rozwiązania, które motywują domowników do utrzymywania porządku, zdejmą z osoby, która sprząta, sporo obowiązków, a w łazience zawsze będzie panował porządek.