Zapisz się na kurs montera rusztowań. Praca czeka!

Wraz z rozwojem rynku budowlanego i tendencją do wznoszenia coraz wyższych zabudowań, pojawia się dużo ofert pracy dla monterów rusztowań. Ta doraźna konstrukcja umożliwia prace na wysokościach, które są poza zasięgiem osób stojących na ziemi. Z rusztowań korzystają tynkarze, malarze i dekarze podczas wznoszenia domów i ich remontów, ale także budowniczy scen i estrad czy konserwatorzy zabytków. Rynek dla pracowników montujących rusztowania jest więc ogromny, a każdy specjalista szybko znajdzie dobrze płatną pracę.

Specjaliści niezbędni przy budowie rusztowań

Rusztowania nie są na pierwszy rzut oka skomplikowane. Wykonuje się poprzez łączenie pionowych słupków nośnych i żerdzi poziomych, na których układany jest pomost. Jednak to od solidności rusztowania zależy bezpieczeństwo użytkowników. Tylko osoba, która ukończyła profesjonalny kurs montera rusztowań, może pracować przy ich montażu i nim zarządzać, by spełniały wszelkie, niezwykle surowe standardy bezpieczeństwa. A na osoby takie jest spore zapotrzebowanie.

Kto może ukończyć specjalistyczny kurs?

Żeby przystąpić do kursu montera rusztowań http://szkoleniamm.pl/kurs-montera-rusztowan/, kandydat musi być pełnoletni, posiadać wykształcenie minimum podstawowe, przedstawić zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania takiego zawodu. Przydaje się także brak lęku przed otwartą przestrzenią, wysokością, ale też wrodzona solidność podczas wykonywania powierzonych zadań. Podczas kursu na montera rusztowań można dowiedzieć się o tym, jak je konstruować, by były bezpieczne, zarówno teorii, jak i w praktyce. Kurs montera rusztowań kończy się otrzymaniem zaświadczenia oraz wpisem do książeczki, która wydawana jest przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.