Styropian grafitowy Swisspor Lambda z tytułem „Ambasador Budownictwa Pasywnego”
Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej przyznaje co roku prestiżowy tytuł Ambasadora Budownictwa Pasywnego. W 2015 takie wyróżnienie powędrowało do firmy Swisspor, która została doceniona i wyróżniona za wysoką jakość produktów do izolacji domów pasywnych i energooszczędnych w tym za styropian grafitowy.
Ambasadorem Budownictwa Pasywnego może zostać firma, która w swojej ofercie posiada innowacyjne i nowoczesne rozwiązania, systemy budowlane lub usługi projektowe, które są dedykowane do domów energooszczędnych i pasywnych, opracowanych zgodnie ze standardem Passivhaus. Styropian grafitowy LAMBDA produkowany przez firmę Swisspor, został doceniony przez Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej. W skład rodziny styropianów grafitowych wchodzi 7 produktów: HYDRO lambda, LAMBDA WHITE fasada, LAMBDA PLUS dach podłoga, LAMBDA MAX fasada, LAMBDA MAX dach podłoga, LAMBDA 100 dach podłoga, LAMBDA PLUS fasada
Styropian grafitowy Swisspor LAMBDA WHITE fasada to produkt nowej generacji, który pojawił się na polskim rynku na początku 2015 roku. Jego główną zaletą jest połączenie właściwości białego i grafitowego styropianu. Produkty z rodziny LAMBDA swoje wyjątkowe właściwości i bardzo dobre parametry zawdzięczają domieszce grafitu. W efekcie powstają płyty o ciemnym zabarwieniu i lepszej izolacyjności. Dzięki takiemu połączeniu styropian grafitowy nie musi być zabezpieczany przed słońcem. Biała płyta ma grubość około 6 mm co umożliwia jej szlifowanie bez utraty walorów ochronnych. Styropian grafitowy HYDRO lambda przeznaczony jest do izolacji fundamentów a dzięki połączeniu dwóch warstw ma obniżoną nasiąkliwość. Wszystkie produkty LAMBDA sprawdzą się w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.
Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej jest niezależną jednostką, która działa na zasadach non-profit. Od 2004 roku jej głównym celem jest szerzenie i upowszechnianie wiedzy o technologii i budownictwie pasywnym, termomodernizacji i komponentach pasywnych. Instytut zajmuje się również certyfikacją budynków. Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej jest partnerem Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt (PHI), założonego w 1996 roku, przez dr Wolfganga Feista. Posiada również akredytację PHI, która umożliwia przeprowadzanie certyfikacji w Polsce zarówno domów energooszczędnych i pasywnych.