Zalety mieszkań z garażem

Nowoczesne osiedle oferują nowym nabywcom wiele udogodnień. Jednym z podstawowych, na który każdy kupujący zwraca szczególną uwagę, jest możliwość wykupienia własnego miejsca postojowego. Część inwestycji obejmuje miejsca postojowe przy posesji. Jednak coraz częściej deweloperzy oferują swoim klientom zakup miejsca garażowego. Czy jego posiadanie się opłaca i czy warto się na nie zdecydować?

Własne miejsce postojowe w garażu – luksus czy norma?

Stare osiedla mieszkaniowe zazwyczaj zapewniają mieszkańcom ograniczoną ilość miejsc postojowych. Oznacza to, że bardzo duża część lokatorów boryka się z problemem, jakim jest znalezienie wolnego miejsca dla swojego pojazdu – w okolicy mieszkania. Nowoczesne osiedla projektowane są przez deweloperów w sposób, który uwzględnia tę kwestię.
W większości przypadków do każdego mieszkania przynależy przynajmniej jedno miejsce postojowe w garażu oraz możliwość zaparkowania wokół osiedla.

Decyzja o kupnie mieszkania – koniecznie z miejscem w garażu

Najlepszym, możliwym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach, decydując się na zakup swojego własnego mieszkania z miejscem garażowym. Garażowanie samochodu to same korzyści dla właściciela. Jakie zalety wymieniają osoby, które skorzystały z takiej opcji? Jest to między innymi:

  • wolne miejsce, niezależnie od godziny,
  • sposób na dodatkowe zabezpieczenie samochodu,
  • ochrona przed zmiennymi warunkami pogodowymi – mrozami, upałem, gradem.

Specjalista z firmy Samson Dom Sp. z o.o. zauważa: Zapewnienie dodatkowej ochrony dla samochodu to niezwykle wygodne rozwiązanie – szczególnie zimą. Nikt nie lubi porannego odśnieżania oraz skrobania szyb w samochodzie. Bardzo często pojazdy, które wystawione były na działanie bardzo niskich temperatur przez długi czas, mają problem z uruchomieniem silnika. Dzięki opcji, jaką jest garaż, taka sytuacja już nie będzie problemem. Miejsca garażowe to również wygodne przemieszczanie się z pojazdu do mieszkania i odwrotnie, niezależnie od pogody.

W dzisiejszych czasach bardzo ciężko jest sobie wyobrazić inwestycję, która nie oferowałaby swoim mieszkańcom dogodnego miejsca do parkowania. Tradycyjne punkty postojowe wokół osiedli w dalszym ciągu pozostają atrakcyjnym rozwiązaniem, jednak to miejsca garażowe są najbardziej pożądane. Dzięki nim można nie tylko skutecznie ochronić swój samochód przed złodziejami, ale co równie istotne przed wspomnianymi już niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Własne miejsce garażowe – to obecnie podstawa

Posiadanie własnego miejsca garażowego jest bez wątpienia najlepszą decyzją, na jaką można się zdecydować podczas zakupu mieszkania – niezależnie od lokalizacji. Garaż oferuje wiele udogodnień. Coraz częściej możliwe jest również jego zagospodarowanie – nawet, jeżeli znajduje się na zamkniętym parkingu wspólnotowym.