Szukasz oszczędności? Postaw na tanią energię

Nie da się ukryć, że chociaż w naszym kraju inflacja nie należy do wysokich, to wiele rodzin odczuwa skutki wyższych cen w sklepach czy na stacjach benzynowych. Na te nie mamy wielkiego wpływu, ale warto poszukać sposobu na oszczędności, które nie oznaczają zbytniego zaciskania pasa. Można zacząć od sprawdzenia swoich rachunków za prąd i poszukać operatora, który oferuje tanią energię.

Energia droga kontra tani prąd

Kiedy korzystamy z usług operatora telekomunikacyjnego, potrafimy zmieniać go nawet co dwa lata, porównujemy oferty, przenosimy się od jednego do drugiego, nie bacząc na niezbędne formalności. Tymczasem od ponad 10 lat każde gospodarstwo domowe może zmienić operatora energii elektrycznej, a wciąż zrobił to zaledwie ułamek polskich rodzin. Tymczasem, aby zyskać tańszy prąd, wystarczy podjąć kilka kroków.

Porównanie ofert i wybranie najtańszego prądu

Tania energia dostępna jest w każdym zakątku kraju. Bo chociaż głównych dostawców energii w Polsce jest zaledwie kilku i ich działalność zależy od miejsca na mapie, to samych sprzedawców prądu pojawia się coraz więcej. Tak jak w przypadku telefonii komórkowej, korzystają oni z dostępnej infrastruktury, ale często oferują niższe ceny za dostawę energii, licytując się wręcz i przedstawiając klientom ciekawe promocje. Korzystając z prostych porównywarek, do których wystarczy wpisać zaledwie kilka danych, bez problemu znajdziemy sprzedawcę, który faktycznie zapewnia tanią energię i pozwala na obniżenie comiesięcznych rachunków. Sama zmiana to już tylko drobne formalności, czyli podpisanie umowy z nową firmą oraz danie jej przedstawicielom pełnomocnictwa, które pozwoli na wypowiedzenie umowy z dotychczasowym sprzedawcą energii. Taka zmiana nie wiąże się ze wstrzymaniem dostaw prądu.