Wprowadzenie w temat – co to jest beton komórkowy.
Beton komórkowy, może pojawiać się w terminologii również jako gazobeton. Robi się go z połączenia wapienia z piaskiem albo z cementu oraz wapna, do których dodawana jest woda. W dalszej kolejności, pod wpływem procesu spulchnienia, produktem staje się porowata masa. Dzięki temu, że zachodzi taki proces, uzyskujemy w następstwie lekki materiał, który jest dodatkowo charakteryzowany wysoką izolacyjnością. Gazobeton przeważnie występuje w blokach, które łączy się na wypust oraz na pióro. Są tam także uchwyty, których wykorzystanie znacznie upraszcza późniejszy transport.
Zalety stosowania tej odmiany betonu.
To zdecydowanie najlepszy z dystrybuowanych na rynku izolatorów termicznych, zostawiający daleko z tyłu resztę dostępnych opcji. Jeszcze dodatkowo, substancja ta umożliwia jednowarstwowe tworzenie konstrukcji ściennych, bez konieczności docieplania.Ważne jest też to, że ów materiał jest niepalny, więc ściana, która ma 12 centymetrów grubości, pozostanie w nienaruszonym przez ogień stanie aż przez dwie godziny. Beton komórkowy w doskonały sposób będzie chronić także przed dźwiękami oraz w błyskawicznym trybie może oddać zgromadzoną wilgoć.
Czy warto jest budować dom stosując ten właśnie typ betonu.
Zdecydowanie warto będzie to bardzo wnikliwie przemyśleć, ponieważ już same właściwości materiału będą go czyniły świetnym elementem budulcowym, zdecydowanie bardziej profesjonalnym od całej reszty wykorzystywanych tradycyjnie rozwiązań.